); ga('send', 'pageview');

Wyruszam w podróż… po przepis na słodkie życie

Słodkie smaki świata to poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „jaki jest przepis na słodkie życie w różnych miejscach na świecie”, czyli jakie inspiracje możemy czerpać z podróży, jakie historie ukryte są w miejscach, które zwiedzamy, tradycjach, zwyczajach oraz w kuchni, co sprawia radość i szczęście w codziennym życiu.

Odpowiedzi szukam w rozmowach z ludźmi, których spotykam, w  ich sposobie życia. w ich pracy, pasjach, w tym co dla danego regionu jest charakterystyczne i wartościach, które tam znajduję.

Chcę pokazać ludzi, którzy łączą swoje pasje z pracą, szukam też tradycji rodzinnych, biznesów, które przechodzą z pokolenia na pokolenie .

Przyglądam się sztuce, którą tworzą, wszystkiemu, co robią z pasji. Poznaję też miejsca ukryte, które okazują się być prawdziwymi perełkami. 

Każdy z regionów ma swoje lokalne potrawy i desery, które są dopełnieniem tradycji,  wspólnie je przyrządzamy i będę dzielić się poznanymi przepisami wraz z całą opowieścią o nich z Wami.

Pomysł projektu narodził się w 2017 roku, kiedy po ponad 20 latach pracy w wielkich firmach postanowiłam podążać za moimi pasjami, czyli poznawaniem innych kultur, zwyczajów, codziennego życia ludzi, ich historii oraz odkrywaniem lokalnej kuchni, zwłaszcza słodkiej.

Do tej pory odwiedziłam Maltę, Gruzję, Kretę, Włochy – region Conegliano Valdobiadene, Rumunię oraz Katalonię. Planuję kolejne wyprawy i kolejne niezwykłe odkrycia.

Będę się tu dzielić z Wami historiami i inspiracjami związanymi z ciekawymi miejscami na świecie i tradycjami. Będę przedstawiać przepisy na fajne podróże. Oczywiście przepisów kulinarnych nie pominę:-).

Będzie dużo niezwykłych historii ludzi z przeróżnych krajów.

W chwili obecnej nie mamy punktu stacjonarnego z ciastami, które uwielbiam piekę z wielkiej pasji, ale są cały czas dostępne, przygotowuję je w ofercie na zamówienie. Tu najdziecie je w zakładce “Cukierenka”. Będę informować Was gdzie i podczas jakich wydarzeń będzie można je spróbować.

Świat ma tyle do opowiedzenia, wystarczy zrobić ten pierwszy krok. Ja go właśnie postawiłam. I Was zapraszam na wspólną podróż. Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *